Přenos snímků z digitální jednooké zrcadlovky Nikon do počítače

Julie Adair King

Jakýkoli fotografický software, který se rozhodnete použít pro fotografie pořízené fotoaparátem Nikon D3100, D5100 nebo D7000, můžete ke stažení snímků do počítače použít následující způsoby: • Připojte fotoaparát k počítači pomocí kabelu USB. Potřebný kabel USB je dodáván v krabici fotoaparátu. • Použijte čtečku paměťových karet. U čtečky karet jednoduše vyjmete paměťovou kartu z fotoaparátu a do čtečky karet místo toho, abyste fotoaparát připojili k počítači. Mnoho počítačů a tiskáren má nyní čtečky karet a můžete si také zakoupit samostatné čtečky.

 • Investujte do paměťových karet Eye-Fi a přenášejte obrázky prostřednictvím bezdrátové sítě. Další informace o těchto speciálních paměťových kartách a o tom, jak nastavit kartu pro připojení k počítači, najdete na adrese web výrobce . Aby přenosová technologie fungovala, musí být váš počítač připojen k bezdrátové síti.Připojení digitální zrcadlovky Nikon k počítači za účelem stažení obrázku

Pomocí kabelu USB dodaného s fotoaparátem můžete fotoaparát připojit k počítači a poté přenášet obrázky přímo na pevný disk počítače.

Při připojování fotoaparátu k počítači musíte postupovat podle konkrétní sady kroků. Jinak můžete poškodit fotoaparát nebo paměťovou kartu.

kulatá bílá pilulka nebo vy 4

Mějte také na paměti, že pro komunikaci D3100, D5100 nebo D7000 s počítačem společnost Nikon navrhuje, aby váš počítač používal jeden z následujících operačních systémů: • Windows 7, Vista s aktualizací Service Pack 2 nebo XP s aktualizací Service Pack 3 (edice Home nebo Professional). Program běží jako 32bitová aplikace v 64bitových instalacích systému Windows 7 a Windows Vista.

 • Mac OS X 10.4.11, 10.5.8 nebo 10.6.6

S touto preambulí z cesty, zde jsou kroky k propojení počítače a fotoaparátu:

 1. Zkontrolujte stav baterie fotoaparátu.

  Pokud je baterie téměř vybitá, před pokračováním ji nabijte. Vybití baterie během procesu přenosu může způsobit problémy, včetně ztracených obrazových dat. Pokud jste si zakoupili volitelný síťový adaptér, použijte jej k napájení fotoaparátu během přenosu obrazu.

 2. Zapněte počítač a poskytněte mu čas na dokončení běžné spouštěcí rutiny.

 3. Vypněte fotoaparát.

 4. Menší ze dvou konektorů na kabelu USB zasuňte do portu USB na boční straně fotoaparátu.

  image0.jpg

  bílá oválná pilulka 142
 5. Druhý konec kabelu zapojte do USB portu počítače.

 6. Zapínat kameru.

  Co se teď stane, závisí na operačním systému vašeho počítače a na tom, jaký fotografický software máte v systému nainstalován.

 7. Po dokončení stahování vypněte fotoaparát a odpojte jej od počítače.

  Před přerušením spojení s počítačem vypněte fotoaparát. Jinak můžete fotoaparát poškodit.

Přenos fotografií z fotoaparátu Nikon D3100, D5100 nebo D7000 do počítače

Po připojení fotoaparátu k počítači nebo vložení paměťové karty do čtečky karet bude váš další krok opět záviset na softwaru nainstalovaném v počítači a operačním systému počítače.

co ošetřuje doxycyklin hyklát

Zde jsou nejčastější možnosti a postup vpřed:

 • V počítači se systémem Windows se zobrazí okno se zprávou Windows. Dialogové okno navrhuje různé programy, které můžete použít ke stažení souborů obrázků.

  image1.jpg

 • Nainstalovaný fotografický program automaticky zobrazí průvodce stažením fotografií. Stahovač, který se zobrazí, je obvykle spojen se softwarem, který jste nainstalovali naposledy.

 • Nic se neděje. Nepanikařte; za předpokladu, že je vaše čtečka karet nebo fotoaparát správně připojen, je vše v pořádku. Někdo jednoduše mohl deaktivovat všechny automatické stahovací programy ve vašem systému. Stačí spustit fotografický software a poté přenést obrázky pomocí jakéhokoli příkazu, který tento proces spustí.

  Další možností je použít Průzkumník Windows nebo Mac Finder k přetahování souborů z paměťové karty na pevný disk počítače.