Odstraňte problémy s restartováním počítače

Autor: Dan Gookin

Mohou vás trápit dva ošklivé problémy s restartováním a vyvolat vaše dovednosti při řešení problémů. První je náhodný restart, který je neočekávaný. Druhým je automatický restart nebo opětovné restartování, což je nežádoucí.Restartování počítače je běžný a často nezbytný úkol. I když jste fanouškem toho, že necháte počítač stále zapnutý, zjistíte, že jej často restartujete z mnoha důvodů, od instalace nebo aktualizace softwaru až po opravu chyb.Restartování systému Windows často vyléčí mnoho drobných neduhů.

Opravte náhodné restarty

Neočekávaný restart je známkou problémů. Nemluvím o tom, že počítač požaduje restart - jeden z nichRestartovat nyní?typ dialogových oken. Ani náhodou. Mluvím o tom, že počítač jen tak hrubě a nezdvořile putuje do země la-la.Teplouš!

Náhodný restart je nejpravděpodobnější, i když ne výlučně, hardwarová chyba. Hlavním viníkem je napájení:

 • Pokud napájecí zdroj nemá dostatečný příkon k napájení hardwaru počítače, náhodně se restartuje nebo zemře. Řešením je nahradit napájecí zdroj výkonnějším modelem. • Pokud je napájecí zdroj pouze šupinatý, je třeba jej stejně vyměnit.

  dávkování acykloviru pro opary
 • Když ventilátor napájecího zdroje nedokáže udržet počítač dostatečně chladný, počítač se kvůli teplu restartuje. Můžete si koupit napájecí zdroj s více ventilátory nebo nainstalovat doplňkový ventilátor pro váš počítač.

Další závady hardwaru mohou také způsobit náhodné restarty, takže pokud problém není v napájecím zdroji, může být obtížné přesně určit.

Nevylučujte závady softwaru: Špatně nainstalovaný a poškozený software může náhodně poškodit počítač. Pomocí souborů protokolu Windows můžete určit, které programy mohou způsobit náhodné restarty.

Zakázat automatické restartování

V zájmu řešení problémů je automatický restart spíše opětovným spuštěním. Stane se to, že se počítač restartuje a poté se restartuje znovu. Restartovat, restartovat, restartovat. Problém je v tom, že můžete nakonfigurovat systém Windows tak, aby se automaticky restartoval při chybě. V takovém případě se počítač neustále restartuje a shodou okolností vás přivádí k šílenství.

Můžete si vybrat z několika řešení pro automatické restartování. Prvním řešením je deaktivace této funkce před narazíte na problém. Dodržujte tyto kroky:

 1. Stisknutím kombinace kláves Win + Break vyvoláte okno systému nebo dialogové okno Vlastnosti systému.

  Klávesa Break je na některých klávesnicích také klávesou Pause.

  jardiance 10 mg tableta
 2. Otevřete kartu Upřesnit v dialogovém okně Vlastnosti systému.

  Ve Windows XP stačí kliknout na kartu. Ve Windows 7 a Vista klikněte na odkaz Upřesnit nastavení systému v levé části okna. V systému Windows Vista pokračujete kliknutím na tlačítko Pokračovat nebo zadáním hesla správce.

 3. Klikněte na tlačítko Nastavení v oblasti Po spuštění a obnovení.

 4. Odstraňte zaškrtnutí u položky Automaticky restartovat.

 5. Klikněte na OK a zavřete všechna ostatní okna nebo jiná dialogová okna, která přetrvávají na obrazovce.

Druhým řešením je využít nabídky spuštění, která zakáže automatické restartování. Toto řešení se hodí, když dojde k restartu.