Odstraňování problémů s centrálním vzduchem

Autor: Gary Hedstrom, Peg Hedstrom, Judy Ondrla Tremore

Centrální klimatizační zařízení s děleným systémem, používaná u pecí s nuceným oběhem vzduchu, odebírají horký vzduch z domu a foukají ho přes cívku výparníku umístěnou v horní části pece, aby se vzduch ochladil. Ochlazený vzduch cirkuluje v celém domě tepelnými kanály a poté se vrací zpět do pece, kde se opět chladí teplý vzduch.Centrální klimatizace mohou fungovat roky bez problémů, pokud jsou řádně udržována a každoročně servisována. Pokud nepracují správně, zavolejte vyškoleného technika. Než však zavoláte, zkontrolujte, zda problém není způsoben něčím jiným.Jednotka přestane fungovat

Pokud váš systém necháváte každoročně kontrolovat a čistit, měl by běžet bez problémů. Pokud však přestane fungovat úplně a nejste si jisti proč, proveďte řešení problémů, než zavoláte profesionála:

 • Zkontrolujte jistič nebo pojistkovou skříň, abyste zjistili, zda je jednotka napájena. • Zkontrolujte pojistky v odpojovací skříňce umístěné venku, poblíž kondenzátoru, abyste se ujistili, že je tam napájení.

  nežádoucí účinky pristiq zmizí
 • Vyměňte nebo vyčistěte filtr pece.

  vejce způsobují plyn
 • Pokud jsou cívky kondenzátoru pokryty prachem nebo nečistotami, omyjte je zahradní hadicí. • Pokud klimatizace stále nefunguje, zavolejte. Je možné, že technik bude muset doplnit chladivo.

Jednotka nepřestane běžet

Pokud klimatizace běží neustále, postupujte takto:

 1. Zapněte termostat.

  Nastavíte-li termostat o několik stupňů výše, ušetříte energii a spoustu peněz, až přijde čas na zaplacení účtu za elektřinu. A vaše další polovina si nebude muset stěžovat, že nosí svetr uvnitř.

 2. Sundejte kryt z kondenzátoru a zjistěte, zda něco neblokuje proudění vzduchu.

 3. Vysajte vnitřek kondenzátoru a poté jej propláchněte zahradní hadicí.

  dávkování viagry pro 70 let
 4. Pokud jsou lopatky ventilátoru ohnuté nebo znečištěné, narovnejte je nebo vyčistěte.

 5. Když je kryt vypnutý, naolejujte motor na starších klimatizacích. (Novější jednotky jsou zapečetěné a nelze je naolejovat.) Sundejte plastové kryty - měly by být dva - a do každé dejte pár kapek lehkého oleje, například 3 v 1.

 6. Nasaďte zpět kryt.

 7. Zkontrolujte filtr pece a dmychadlo, zda nejsou ucpané. K čištění prachu a nečistot na dmychadle nebo v jeho okolí použijte vysavač.

 8. V případě potřeby filtr vyměňte.

Jednotka zamrzne

Pokud jsou vysokotlaká potrubí od kondenzátoru k peci nebo odpařovací spirále v horní části pece zamrzlá, vypněte systém:

můžete užívat benadryl s tramadolem?
 1. Vypněte jistič v panelu nebo vytáhněte odpojovací spínač venku u kondenzátoru.

 2. Volejte servis. Váš systém je pravděpodobně málo nabitý Freonem a je třeba ho dobít.

Vodní bazény pod výparníkem

Když je pod výparníkem ve spodní části pece voda, je pravděpodobně odtok ucpaný. Můžete to vyčistit, ale je asi jednodušší celou věc vyměnit. jestli ty chci ale pokusit se to vyčistit, tady je co dělat.

 1. Sundejte lapač a pokud je to PVC (plast), můžete potrubí odříznout a odstranit.

 2. Nalijte do odtoku roztok octové vody nebo bělicí vody (1 až 10 dílů). To pomůže odstranit trosky a řasy.

 3. Pokud máte pružné trubičky, sundejte je a vyčistěte nalitím roztoku skrz ně. Můžete také protáhnout drát trubkou a škrábat stěny. Udělejte to jemně, abyste nevystrčili díru.

 4. Znovu smontujte trubičky a zachyťte je.