Zapněte svůj povrch poprvé

Andy Rathbone

Po odpálení veškeré lepenky, odloupnutí plastových obalů a nabití vašeho Microsoft Surface začíná zábava. Pokud se nacházíte v blízkosti bezdrátové sítě, zkontrolujte, zda je zapnutá a zda znáte název a heslo sítě. Budete je muset zadat, aby se mohl Surface připojit k internetu a stáhnout všechny aktualizace, které zmeškal, když se skrýval v krabici.Toto nastavení je téměř identické pro všechny čtyři modely Surface, takže při prvním zapnutí Surface postupujte podle těchto kroků:mohu vzít sudafed a benadryl dohromady?
 1. Stiskněte a uvolněte tlačítko napájení na pravém horním okraji zařízení Surface.

  Dvě nebo tři sekundy po stisknutí a uvolnění tlačítka, slova Povrch jak se váš tablet chrlí k životu, objeví se na černé obrazovce bílými písmeny. Po minutě nebo dvou vás nechá tiše zírat na úvodní obrazovku s názvem Region a jazyk.  Pokud jste při provádění některého z následujících kroků udělali chybu, podržte tlačítko napájení Surface asi pět sekund, dokud se nevypne. Uvolněte tlačítko napájení, počkejte sekundu a poté jej stisknutím a opětovným uvolněním zapněte Surface. Když se váš Surface probudí, začne v úvodním kroku a umožní vám začít znovu.

 2. V seznamu klepněte na požadovaný jazyk.

  Jakmile klepnete na jeden z uvedených jazyků, změní se znění tlačítka Další na daný jazyk a budete moci sledovat možnosti nabídky ve svém rodném jazyce. 3. Ověřte svou zemi / region, preferovaný jazyk aplikace, rozložení klávesnice a časové pásmo.

  Váš Surface vás požádá o ověření těchto věcí:

  • Země nebo oblast

  • Jazyk aplikace

  • Rozložení klávesnice

  • Časové pásmo

  Rozhodnutí, která zde uděláte, nejsou trvalá.

  Pokud uvažujete o možnosti nabídky déle než dvě minuty, obrazovka se vypne, aby se šetřila životnost baterie. Chcete-li jej oživit, dotkněte se klávesy Windows uprostřed pod obrazovkou. (Nebo, pokud máte připojený kryt klávesnice, klepněte na libovolnou klávesu.)

 4. Klepněte na Další.

 5. Když se zobrazí stránka Licenční podmínky, přečtěte si Licenční podmínky a klepněte na tlačítko Souhlasím.

  Vytáhněte židli a uvolněte se. Dohoda o povrchu má délku přibližně 6 000 slov.

 6. Když se zobrazí obrazovka Přizpůsobit, vyberte barvu pozadí úvodní obrazovky, do pole Název počítače zadejte název zařízení Surface a klepněte na Další.

  Když klepnete na různá místa na barevném pruhu, barva pozadí se změní tak, aby odpovídala barvě pod prstem. Najděte si barvu, která se vám líbí? Zvednutím prstu zajistěte tuto barvu na místě.

  image0.jpg

  Poté klepněte do pole Název počítače a zadejte název zařízení Surface. Pokud jste ke svému Surface nepřipojili klávesnici, objeví se vestavěná klávesnice tabletu, která vám umožní zadat nový název Surface.

  Název, který zde vyberete, identifikuje váš Surface, když se připojuje k sítím, ať už doma, v práci nebo na internetu. Pojmenujte každý počítač jiným názvem, abyste věděli, který je který.

  Po výběru barvy pozadí a názvu zařízení Surface klepněte na tlačítko Další.

  Po opuštění této obrazovky budou mít všechny následující obrazovky v levém horním rohu šipku směřující dozadu. Klepnutím na šipku směřující dozadu se můžete vrátit na předchozí obrazovku a změnit kteroukoli ze svých odpovědí.

 7. Když se zobrazí obrazovka Získat online, připojte se k bezdrátové síti, je-li k dispozici, a klepněte na Připojit.

  Pokud jste v dosahu bezdrátové sítě, zobrazí Surface všechny bezdrátové sítě, které detekuje. Pokud zjistíte název bezdrátové sítě, klepněte na ni; jakmile se zobrazí tlačítko Připojit, klepněte na něj. Pokud je to nutné, zadejte heslo vaší sítě a potom klepněte na Další.

  Pokud se připojujete k domácí nebo pracovní síti, klepněte na obrazovce na Ano a zeptejte se, zda chcete v síti najít počítače, zařízení a obsah. Pokud se připojujete k síti v kavárně nebo na jiném veřejném místě, klepněte na této obrazovce na Ne.

  Není v dosahu sítě? Neznáte heslo? Poté unikněte klepnutím na slova Přeskočit tento krok.

  image1.jpg

 8. Když se zobrazí obrazovka Nastavení, klepněte na tlačítko Použít expresní nastavení.

  Nastavení Express poskytuje dobrou kombinaci zabezpečení při zachování vašeho soukromí. Pokud si však přejete přizpůsobit svá nastavení, klepněte na tlačítko Přizpůsobit.

  Surface Pro a Surface Pro 2 používají jinou verzi systému Windows než Surface RT a Surface 2, takže jejich znění se na této obrazovce mírně liší.

  image2.jpg

  co je minuta
 9. Pokud jste se úspěšně připojili k internetu v kroku 7, zadejte e-mailovou adresu svého účtu Microsoft. Pokud jste se nepřipojili, vytvořte si místní účet a zadejte jméno a heslo.

  V tomto okamžiku se vaše cesta liší v závislosti na tom, zda jste se v kroku 5 dokázali připojit k internetu.

  • Pokud jste připojeni k internetu a již máte Účet Microsoft - e-mailová adresa, kterou používáte k návštěvě služeb společnosti Microsoft, jako je Hotmail, Messenger, OneDrive (dříve SkyDrive), Windows Phone, Xbox LIVE nebo Outlook.com - zadejte e-mailovou adresu vašeho účtu Microsoft do bílé pole. Do pole pod ním zadejte své heslo. Poté přejděte k dalším krokům a ověřte své bezpečnostní informace.

   image3.jpg

  • Pokud jste připojeni k internetu, ale ne mít účet Microsoft, klepněte na slova Vytvořit nový účet. Instalační program vás poté provede nezbytnými kroky k transformaci vaší oblíbené e-mailové adresy na účet Microsoft.

  • Pokud jste připojeni k internetu, ale nechci účet Microsoft, klepněte na slova Vytvořit nový účet. Na další obrazovce klepněte na slova Přihlásit se bez účtu Microsoft. Poté vytvořte místní účet zadáním křestního jména, hesla a nápovědy k heslu.

  • Nelze se připojit k internetu? Poté vytvořte místní účet zadáním křestního jména, hesla a nápovědy k heslu.

Bez ohledu na to, jakou cestou se vydáte v kroku 9, klepnete na slovo Dokončit a poté zíráte na úvodní obrazovku systému Windows. Vítejte!