Typy širokopásmových modemů

Vysokorychlostní modemy spadají do kategorie širokopásmových modemů. Širokopásmové modemy se připojují k internetu nejvyšší rychlostí. Jedinou nevýhodou širokopásmových modemů je, že musíte žít v oblasti, která poskytuje širokopásmové služby, a za přístup platíte více než za modem s modemem.

acetaminofen 325mg fenylefrin hcl 5mg

K dispozici jsou tři běžné širokopásmové služby a každá má svůj vlastní typ modemu:

  • Kabel: Tento typ modemu je nejrychlejší, jaký si můžete koupit. Když více vašich sousedů začne používat své kabelové modemy, celková rychlost se sníží. Ale ve 2 hodiny ráno váš kabelový modem kouří!  • DSL (Digital Subscriber Line): Tento typ modemu vám poskytuje rychlý přístup využitím nevyužitých frekvencí ve stávajících telefonních linkách. Kromě kabelu vám DSL poskytuje nejrychlejší rychlosti připojení.

    image0.jpg

    Rychlost je omezena tím, jak daleko se nacházíte od domácí kanceláře telefonní společnosti. Také běžné telefony používané na stejné lince jako modem DSL vyžadují speciální filtry.

  • Družice: V kombinaci s venkovní anténou a předplatným satelitní služby se jedná o jednu z nejrychlejších dostupných možností modemu. Zkuste získat satelitní modem, který poskytuje možnosti odesílání i přijímání.

    Vyhněte se satelitní službě, která je pouze ke stažení.

Můžete si koupit vlastní širokopásmový modem nebo si jej pronajmout od poskytovatele internetu. Možná budete chtít koupit modem, pokud víte, že budete na stejném místě a používáte stejnou službu po dobu nejméně jednoho roku.