Typy skříní reproduktorů: Utěsněné a přenesené

Autor: Danny Briere, Pat Hurley

The kryt reproduktoru (obvykle box) je v systému domácího kina zásadní. Existují dva hlavní typy krytů reproduktorů, uzavřené a portované. Ať tak či onak, kryt reproduktoru by měl snadno zvládat vibrace a přidat zvuk, který vychází z ovladačů reproduktorů, jen nepatrně.image0.jpgxanax a grapefruitový džus

Se všemi otřesy, které ovladače reproduktorů dělají, pokud máte křehké pouzdro reproduktoru, bude vydávat hodně hluku, rozpadat se nebo obojí.

  • Sealed (nebo akustické odpružení ) skříně: NA uzavřená skříň je vzduchotěsné pouzdro. Jak se váš řidič pohybuje sem a tam, tlak vzduchu v reproduktoru se neustále mění. To vyvíjí zvláštní tlak zezadu na bránici, jak se pohybuje dovnitř a ven, a to vyžaduje další sílu k překonání. Pozitivní je, že tento mimořádný tlak způsobí, že se kužel rychle a přesněji přichytí tam a zpět, čímž získáte ostřejší a přesnější zvuk.  • Přenášeno (nebo basový reflex ) skříně: V přední části tohoto krytu je otvor (port), který vyrovnává tlak mezi vnitřkem a vnějškem reproduktoru. Když se membrána přesune zpět do reproduktoru, zvyšuje vnitřní tlak, který je vyveden přes přední port reproduktoru. Tato akce zesiluje zvukové vlny šířící se z reproduktoru a ohromně zvyšuje efektivitu.

    k čemu je flomax

    Nevýhodou portovaného krytu je, že můžete získat méně přesné výsledky z hlediska reprodukčního zvuku. Je to proto, že portovaný kryt nemá výhodu zvláštního tlaku ovlivňujícího doznívající membránu. Zvuk reproduktoru tedy může reprodukovat basové tóny méně přesně - nahrazením hlasitějšího rozmachu realističtější reprodukcí nízkých tónů.

    Portované skříně mohou dramaticky snížit vaše požadavky na výkon, protože zvyšují basový výkon reproduktoru přibližně o 3 dB ve srovnání s uzavřenou skříní. Aby bylo možné dosáhnout zvýšení výkonu o 3 dB zesílením, je třeba zdvojnásobit výkon aplikovaný na reproduktor. Pokud by tedy reproduktor s bassreflexovou skříní byl napájen zesilovačem s výkonem 150 W, vyžadoval by uzavřený reproduktor s krytem 300 W zesilovač, aby produkoval stejný výstup.Nakonec můžete být spokojeni s uzavřenými nebo portovanými vzory. Mějte na paměti, že tyto jednotky pracují s basy odlišně a že dobrý design a konstrukce mohou minimalizovat problémy spojené s designem kteréhokoli z reproduktorů.

2400 kalorický jídelníček