Porozumění funkci basového hráče v pásmu

Baskytarista hraje v kapele nejdůležitější roli. Každý ve skupině závisí na subtilním (a někdy ne tak subtilním) vedení basisty. Pokud kytarista nebo saxofonista udělá chybu, jen málokdo si toho všimne, ale pokud udělá chybu basista, všichni v kapele i v publiku okamžitě vědí, že něco není v pořádku.

Vytváření vazby mezi harmonií a rytmem

Jste zodpovědní za propojení harmonie (akordů) písně s výrazným rytmem (groove). Tento odkaz přispívá k cítit, nebo styl, hudby. Pocit nebo styl určuje, zda je skladba rocková, jazzová, latinská nebo cokoli jiného. Chcete být schopni napodobit libovolného basistu v jakémkoli stylu a zároveň být kreativní - pomocí svých vlastních poznámek a nápadů!Přesouvání písně

Každá skladba je složena z akordů, které jsou pro tuto melodii speciální, a všechny noty v melodii se vztahují ke zvukům těchto akordů. V některých písních jsou všechny akordy stejné, takže všechny noty souvisejí s tímto zvukem jednoho akordu, takže je snadné je hrát. Většina písní však obsahuje různé druhy akordů; v těchto se první skupina not v melodii vztahuje k prvnímu akordu a má jeden druh zvuku; další skupina not se týká jiného zvuku akordu; a tak dále v celé písni.Tím, že budete hrát jednu notu po druhém rytmickým způsobem, budete hudbu pohánět. Každý akord nastavíte pro ostatní hráče ve své kapele výběrem not, které plynule vedou od jednoho zvuku akordu k druhému.

Dobrá hudba vytváří malé napětí, které pak vede k uspokojivému uvolnění tohoto napětí (rozlišení). Například můžete cítit napětí a uvolnění v tak jednoduché melodii jako Twinkle, Twinkle, Little Star. Napětí roste, když zpíváte první řádek: Jiskra, jiskra, malá hvězda. Dokážete tu píseň ukončit? Ne, protože chcete slyšet, jak to končí. To je napětí. Když projdete zpěvem Jak se divím, co jste zač, pocítíte rozlišení napětí, pocit návratu domů. Skladbu můžete ukončit tam; ve skutečnosti to tak končí. Basista hraje důležitou roli při vytváření a uvolňování napětí. Jste skoro na sedadle řidiče!Udržování času

Udržování stálého rytmu, nebo lis, je jednou z hlavních funkcí basisty. Tato funkce se nazývá uzamčení s bubeníkem, protože velmi úzce spolupracujete s bubeníkem na stanovení rytmu. Takže buďte na své bubeníky milí. Pečlivě je poslouchejte a dobře je znáte.

Nic nefunguje lépe než a metronom při pomoci vám vyvinout neochvějný pocit času. Trvalé (a někdy rozzuřující) kliknutí, které z něj vychází, poskytuje ideální pozadí pro umístění vaší vlastní noty, ať už v rytmu nebo mimo něj.

Vytváření rytmů

Jako basista musíte velmi jasně pochopit, jak přesně rytmus souvisí s rytmem. Musíte vědět, kam umístit noty pro drážku ve vztahu k rytmu. A chcete, aby vaše drážky byly nezapomenutelné. Pokud si je nepamatujete, nikdo jiný to nedokáže - včetně posluchače (který samozřejmě dělá výlet, aby vás slyšel hrát).Vypadat skvěle

Zatímco kytaristé procházejí aerobními cviky, kapají potem a rozbíjejí kytary, budete v pohodě. Pokud chcete, můžete se připojit k jejich dovádění. Ale viděli jste někdy záběry filmu The Who? John Entwistle byl v pohodě. A pokud někdy budete mít možnost vidět U2, podívejte se na jejich basistu Adama Claytona. Je to také jedna skvělá okurka. Skvělí basisté jsou příliš zaneprázdněni vytvářením báječných basových linek, aby se připojili k dovádění svých spoluhráčů.