Porozumění zpravodajskému kanálu LinkedIn

Autor: Joel Elad

Podobně jako na jiných sociálních sítích vám LinkedIn umožňuje zůstat ve spojení prostřednictvím zpravodajského kanálu. Představte si, že čtete noviny, které vám ukazují pouze články, na kterých vám záleží. (Ostatně, pro mnohé z vás si představte dny, kdy jste si mohli přečíst noviny.) Přizpůsobené zprávy jsou dnes na internetu všudypřítomné a na LinkedIn se tomu říká váš zpravodajský zdroj LinkedIn.Váš zpravodajský kanál je již součástí prostředí LinkedIn, zabírá prostřední sloupec domovské obrazovky pod polem, kde sdílíte aktualizaci, fotografii nebo příspěvek. Když ve svém webovém prohlížeči vyvoláte LinkedIn, uvidíte novinky a novinky.Informační kanál LinkedIn

Informační kanál LinkedIn zobrazuje různé články.

Nejprve si promluvme o různých prvcích, které tvoří váš zpravodajský kanál. Můžete očekávat, že uvidíte tyto typy prvků: • Aktualizace sítě: Vaše aktivita na LinkedIn a události ve vaší síti LinkedIn se považují za novinky. LinkedIn vám příležitostně poskytne informace o tom, co se ve vaší síti stalo, nebo vám dá aktualizace, když členové LinkedIn slaví pracovní výročí, mění zaměstnání nebo zaznamenávají události na své stránce LinkedIn.
 • Příspěvky z vaší sítě: Když někdo ve vaší bezprostřední síti zveřejní něco, jako je článek, fotka nebo aktualizace stavu, přidá se tento příspěvek do vašeho zdroje, podobně jako ostatní sociální sítě vytvářejí váš zdroj na základě vašich interakcí.
 • Zmínky o vaší síti: Když je někdo ve vaší síti zmíněn v některém zpravodajském článku, přidá se tento článek do vašeho zpravodajského kanálu s uvedením horního řádku Ve zprávách bylo zmíněno tak a tak.
 • Články zpráv: Primárním typem prvku ve vašem zpravodajském kanálu jsou články zveřejněné buď z vašeho spojení prvního stupně, nebo z ovlivňujících osob, společností nebo témat, která sledujete. V některých případech uvidíte populární články v kategorii nebo tématu, které sledujete, a příspěvky nebo články od ovlivňujících, které sledujete.
 • Články zpráv, které obdržely odpověď z vaší sítě: Pokud je článek důležitý pro vaše spojení prvního stupně, LinkedIn předpokládá, že by vás mohl také zajímat. LinkedIn proto do vašeho zpravodajského kanálu vkládá různé články, které se vašim kontaktům prvního stupně líbily, komentovaly nebo sdílely. Přečte se prohlášení v horní části bloku článku To se mi líbilo nebo Tak a tak to okomentoval, nebo dokonce Tak a tak odpověděl na komentář jiného a tak k tomu.
 • Propagované články: Stejně jako mnoho jiných webů nabízí i LinkedIn reklamu ve vašem zpravodajském kanálu, například sponzorovaný obsah od společností, které sledujete, nebo propagované příspěvky, které jsou placenou reklamou od nových společností, které se snaží upoutat váš zájem. Vždy můžete říci propagovaný nebo sponzorovaný příspěvek, protože Povýšen nebo Sponzorováno, pod názvem společnosti.

Chcete-li změnit pořadí řazení prvků ve svém zpravodajském kanálu, klikněte na šipku rozevíracího seznamu vedle položky Řadit podle v horní části vašeho zdroje a vyberte možnost Nahoře (hlavní volby rozhoduje LinkedIn) nebo Nedávné (nejnovější přírůstky váš zdroj).

Nyní, když víte, které položky se objeví ve vašem zpravodajském kanálu, je čas zjistit základní strukturu každé položky:

 • Osoba nebo společnost, která odeslala příspěvek: Nad grafikou každého článku je uvedeno jméno a nadpis LinkedIn osoby nebo společnosti, která zveřejnila příspěvek na LinkedIn, nemusí to být nutně autor článku. Pokud kliknete na jméno nebo profilovou fotku, dostanete se na profilovou stránku dané osoby nebo společnosti. Pod nadpisem vidíte, jak dlouho byl příspěvek vytvořen, v hodinách, dnech nebo měsících (například 7 hodin, 2 dny nebo 3 minuty).
 • Nadpis článku: Nadpis článku a zkrácená adresa URL se zobrazí pod článkem uprostřed bloku zdroje zpráv. Kliknutím na nadpis se článek zobrazí v novém okně prohlížeče. Když zavřete okno, vrátíte se na svůj zpravodajský kanál.
 • Následovat tlačítko: V některých případech, pokud ve svém zdroji obdržíte novinový článek ze zdroje, který nesledujete, napravo od jména autora se zobrazí tlačítko Sledovat. Chcete-li přidat články této osoby do svých zdrojů zpráv pro váš zpravodajský kanál, klikněte na Sledovat.
 • Tlačítka Líbí se mi, Komentovat a Sdílet: Chcete-li k příspěvku přidat svůj názor a komunikovat s autorem a dalšími čtenáři, klikněte na tlačítko Líbí se, abyste signalizovali svůj souhlas s příspěvkem, na tlačítko Komentář, abyste mohli přidat komentář do diskuse, nebo na tlačítko Sdílet, abyste příspěvek distribuovali kanály zpráv ve vaší síti. (Pokud nevidíte pole pro komentář, kliknutím na Komentář se zobrazí jeden.) Stávající počet lajků a komentářů se zobrazí nad tlačítky.
 • Další možnosti: V pravém horním rohu článku s novinkami je ikona se třemi tečkami. Kliknutím na tuto ikonu zobrazíte níže zobrazenou nabídku s možnostmi, jak získat z příspěvku více, identifikovat články nebo zdroje, které vás nezajímají, a další.

  Řekněte LinkedIn, jak reagujete na konkrétní položku zdroje zpráv.LinkedIn poskytuje téměř neomezený zdroj zpráv a informací, jak můžete vidět při posouvání stránky s novinkami. Když jste se dostatečně posunuli, může se vám zobrazit modré tlačítko Nové příspěvky. Kliknutím ji obnovíte a vrátíte se na začátek zdroje.