Použijte ovládací panel se seznamem pro své řídicí panely aplikace Excel

Michael Alexander

Ovládací prvek se seznamem umožňuje uživatelům vybrat z rozevíracího seznamu předdefinovaných možností na řídicím panelu nebo sestavě aplikace Excel. Když je vybrána položka z ovládacího prvku Combo Box, je s tímto výběrem provedena nějaká akce. Chcete-li do listu přidat pole se seznamem, postupujte takto: 1. Klikněte na rozevírací seznam Vložit na kartě Vývojář.  bílá pilulka 05 52
 2. Vyberte ovládací prvek Formulář se seznamem.

 3. Klikněte na místo v tabulce, kam chcete vložit pole se seznamem. 4. Po přetažení ovládacího prvku do tabulky klikněte pravým tlačítkem na ovládací prvek a vyberte Formátovat ovládací prvek.

 5. Kliknutím na kartu Ovládání zobrazíte možnosti konfigurace zobrazené na tomto obrázku.

  image0.jpg  kolik uncí mléka dítě vypije
 6. V nastavení Input Range identifikujte rozsah, který obsahuje předdefinované položky, které chcete zobrazit jako možnosti v rozevíracím seznamu.

 7. Do pole Odkaz na buňku zadejte buňku, do které má mít pole se seznamem hodnotu.

  Ovládací prvek se seznamem vydává indexové číslo vybrané položky. To znamená, že pokud je vybrána druhá položka v seznamu, bude na výstupu číslo 2. Pokud je vybrána pátá položka v seznamu, bude na výstupu číslo 5. Na předchozím obrázku si všimněte, že tento konkrétní ovládací prvek vystupuje do buňky E15.

  a333 pilulka vás dostane vysoko
 8. Do pole Rozevírací řádky zadejte počet položek, které chcete zobrazit najednou.

 9. Na předchozím obrázku vidíte, že tento ovládací prvek je formátován tak, aby zobrazoval 12 položek najednou. To znamená, že když uživatelé rozbalí pole se seznamem, uvidí 12 položek.

 10. (Volitelné) Pokud chcete, aby měl ovládací prvek trojrozměrný vzhled, můžete zaškrtnout políčko 3D stínování.

 11. Klepnutím na tlačítko OK provedete změny.