Používejte kreditní karty pro bezpečnější nákupy na eBay

Autor: Marsha Collier

Nejbezpečnějším způsobem, jak nakupovat na eBay, je použití kreditní karty, ať už prostřednictvím PayPal, nebo přímo prostřednictvím obchodního účtu prodejce. Ochrana kupujícího eBay pokrývá celý váš nákup. Ve výjimečných případech, kdy váš nákup není pokryt, bude většina společností vydávajících kreditní karty za vámi, pokud narazíte na problémy s používáním karty online.Seznamte se se zásadami vaší kreditní karty

Než začnete nabízet, zjistěte, jak vaše společnost vydávající kreditní karty vyřizuje stížnosti na podvody. Hlavní společnosti vydávající kreditní karty - American Express, Discover, MasterCard a Visa - mají různé zásady týkající se toho, jak stojí za vašimi online nákupy:  • American Express: American Express nabízí záruku ochrany proti podvodům pro nakupující online. Společnost tvrdí, že neexistuje žádný drobný tisk ani odpočet, pokud se potřebujete spolehnout na to, že vám v boji proti podvodné transakci pomůže společnost American Express.

  • Objevit: Discover nabízí stoprocentní ochranu proti podvodům. Společnost nabízí bezpečné číslo účtu online, které při každém online nakupování vygeneruje číslo karty na jedno použití, takže číslo vašeho účtu nebude nikdy přeneseno přes internet.  • MasterCard: Program MasterCard Zero Liability je nabízen, pokud je společnost MasterCard přesvědčena, že je váš účet v dobrém stavu, nevysíláte frivolně osobní údaje o účtu online a za posledních 12 měsíců jste neoznámili více než dvě neautorizované události.

    Zdá se, že zásady společnosti MasterCard jsou podmíněné a že při rozhodování o podvodu jsou konečným soudcem oni (ne vy), buďte proto opatrní.

  • Ukázat: Visa má frázi ráda nula odpovědnost, také. Vaše odpovědnost za neoprávněné transakce je 0 $. Nový program s názvem Verified by Visa vám umožní nastavit si vlastní soukromé heslo, které používáte s kartou Visa, kdykoli ji použijete online u zúčastněných obchodníků.Jednou za čas zkontrolujte své prohlášení, navštivte webové stránky společnosti vydávající kreditní karty nebo volejte oddělení zákaznických služeb společnosti vydávající kreditní karty a ověřte si jejich aktuální zásady ochrany proti podvodům pro online nákupy.

Nikdy nikomu neposílejte informace o své kreditní kartě prostřednictvím e-mailu. E-mail je nejbezpečnějším způsobem odesílání informací. Jelikož se váš e-mail dostává z počítače na plochu příjemce, je na cestě spousta mikro zastávek. Tyto zastávky mohou trvat jen nanosekundy, ale vaše informace jsou otevřené pro čtení nebo ukládání externími stranami na jakékoli zastávce na cestě.

Přidejte vrstvu ochrany pomocí online pokladní služby

Mnoho prodejců eBay používá nezávislou online pokladní službu, která jim umožňuje zpracovávat informace o dopravě, kombinovat nákupy, uvádět přesnou částku za dopravu a přijímat platby kreditní kartou. Pokud prodejce používá takovou službu, pravděpodobně se v e-mailu, který vám byl zaslán k dokončení transakce, zobrazí klikatelný odkaz. Tento odkaz vás přivede na stránku online platby.

Když v procesu platby přijdete k bodu, kde musíte zadat informace o své kreditní kartě, vyhledejte následující:

image0.jpg

  • Zkontrolujte adresu URL s: Adresa URL (adresa webových stránek) se může od předpony změnithttp: //nahttps: //(dále jensznamená bezpečné).

  • Hledejte bezpečnostní certifikát nebo SSL: Můžete také vidět iniciálySSLna adrese webu nebo někde na stránce. SSL znamená Secure Socket Layer.

Předchozí položky naznačují, že web používá bezpečnostní šifrování metody. Překlad? Nikdo kromě vás a obchodníka nemůže číst ani prohlížet vaše platební údaje.