Prohlížejte si fotografie z plochy Windows 8

Andy Rathbone

Nástroje pro správu fotografií na ploše Windows 8 nabízejí větší kontrolu než aplikace Fotky na úvodní obrazovce, ale mají jednu nevýhodu: Na rozdíl od aplikace Fotografie zobrazuje Prohlížeč fotografií na ploše pouze fotografie uložené ve vašem vlastní počítač. Chcete-li zobrazit fotografie uložené jinde, musíte navštívit tento web, například na Facebooku, SkyDrive nebo Flickr.Tento článek popisuje, jak procházet fotografie uložené ve vaší knihovně obrázků, otáčet obrázky, dokud nejsou na pravé straně, prohlížet je v prezentaci, kopírovat je na disk, odesílat e-mailem přátelům a dokonce je vytisknout Už vás nebaví platit přemrštěné ceny inkoustových kazet ve fotografické kvalitě.Chcete-li využít výhody správy fotografií na ploše, klikněte na dlaždici aplikace pro stolní počítače na úvodní obrazovce. To spustí aplikaci pro stolní počítače a dá vám k dispozici nástroje pro správu souborů.

Je tu jeden problém: Když dvakrát kliknete na fotografii na ploše, otevře se aplikace Fotografie na úvodní obrazovce a otevře se. Chcete-li, aby úlohu převzal program Windows Photo Viewer na ploše, postupujte takto:  1. Na ploše načtěte Ovládací panely.

    Pravým tlačítkem klikněte na levý dolní roh obrazovky a z rozbalovací nabídky vyberte Ovládací panely.

  2. Po otevření ovládacího panelu klikněte na kategorii Programy. Klikněte na Výchozí programy a poté na Nastavit výchozí programy.    Zobrazí se okno Nastavit výchozí programy.

  3. V levém podokně klikněte na Windows Photo Viewer. Poté vyberte Nastavit tento program jako výchozí a klikněte na OK.

    To říká Windows Photo Viewer, aby se otevřel Všechno vašich fotek, obejdete aplikaci Fotky na úvodní obrazovce.

Po provedení těchto kroků načte dvojité kliknutí na digitální fotografii načtení Prohlížeče fotografií Windows. Aplikace Obrázky na úvodní obrazovce stále zpracovává vaše fotografie, když navštěvujete úvodní obrazovku. Ale když jste na ploše, převezme prohlížeč fotografií Windows na ploše.

image0.jpg

Další informace o systému Windows 8 a jeho funkcích najdete na webu Windows 8 F nebo figuríny , dostupný online.