Seznam důležitých statistik a materiálů pro úl Langstroth

Howland Blackiston

Většina prodejců dodávek včel nabízí desetramenné verze velmi populárního úlu ve stylu Langstroth - každé tělo úlu má napříč deset rámů. Po celá desetiletí je to pro Langstroth nejoblíbenější velikost. V důsledku některých nedávných knih a publikací si však osmirámová verze tohoto úlu získává na popularitě.A z dobrého důvodu - méně rámů znamená lehčí tělo úlu a super, a za to je toho hodně co říct! Někteří z komerčních dodavatelů včelařství označili osmistrunný Langstroth za ga r úl.můžete se předávkovat advil

[Uznání: Ilustrace Felix Freudzon, Freudzon Design]

Uznání: Ilustrace Felix Freudzon, Freudzon Design

Pamatujte, že kromě rámů nejsou části a příslušenství pro úl s deseti rámy zaměnitelné s částmi a příslušenstvím pro úl s osmi rámy. Musíte se tedy rozhodnout, která z těchto verzí úlu Langstroth je pro vás to pravé.Jedinou nevýhodou úlu Langstroth (z hlediska stavby) je použití klouby prstů (také známý jako krabicové spoje nebo hřebenové klouby ). Jsou poměrně tradiční a používají se na špičkové úly Langstroth dostupné od komerčních prodejců včelařských potřeb.

Ačkoli je tento spoj nejsilnějším a nejžádanějším typem truhlářství pro tento úl, může být vytváření kloubů prstů pro začínajícího tesaře obtížné a vyžaduje správné nástroje pro danou práci.

Důležité statistiky

Podívejte se na některé statistiky a tipy pro stavbu úlu Langstroth: • Celková velikost: 22 palců x 18 palců x 29-1 / 4 palce (verze s 10 snímky); 22 palců x 15-3 / 4 palce x 29-1 / 4 palce (verze s osmi snímky).

 • Kapacita: Protože tento design sestává z modulárních, vyměnitelných částí úlu, můžete přidávat další střední medové supery, jak kolonie roste a zvyšuje se produkce medu. Kapacita pro včely a med je neomezená, bez ohledu na to, zda stavíte úl s osmi nebo deseti snímky.

 • Typ rámu: Tento úl používá samostředící rám ve stylu Langstroth s vložkami z včelího vosku. Verze s deseti snímky má 20 hlubokých snímků a 10 středních snímků. Verze s osmi snímky má 16 hlubokých snímků a 8 středních snímků.

 • Univerzálnost: Vzhledem k tomu, že úl Langstroth je tak široce používán po celém světě, můžete snadno najít náhradní díly, gadgety a doplňky, a to i pro nověji populární verzi s osmi snímky. Tyto věci jsou široce dostupné v mnoha obchodech s včelařskými potřebami (prohledejte web a najdete tucty takových dodavatelů).

  Můžete si také snadno zakoupit rámy ve stylu Langstroth. Při objednávce stačí uvést hluboký nebo střední velikost Langstrothových rámů a základů.

  vedlejší účinky arimidexu po vysazení
 • Stupeň obtížnosti: Jedná se o docela přímočarý design. Dvě podrobnosti však přidávají mírný stupeň obtížnosti:

  • Výroba kloubů prstů je pravděpodobně nejsložitější částí pro začátečníky se dřevem.

  • Při práci na plechu s hliníkovým lemovacím materiálem použitým na vnějším krytu vyžaduje ohýbání rohů trochu trpělivosti a praxe.

 • Náklady: Použití šrotu (pokud nějaké najdete) by udržovalo minimální materiální náklady na tento design minimální, ale i když si koupíte doporučené řezivo, hardware a spojovací materiál, můžete tento úl pravděpodobně postavit za přibližně 160 $.

Seznam materiálů

Následující tabulka uvádí, co použijete při stavbě svého úlu Langstroth. Ve většině případů můžete provést střídání podle potřeby nebo přání.

Řezivo Hardware Spojovací materiál
3, 8 'délky 1 'x 12' čirého borového dřeva Role hliníkové lemovky o šířce 20 palců (obvykle se dodává v 10 '
délka)
85, 6 x 1-3 / 8 ″ šrouby palubní desky, pozinkované, Phillipsův pohon č. 2,
plochá hlava s hrubým závitem a ostrým hrotem
1, 2 'x 4' list vnější překližky o tloušťce 3/4 ' Volitelně: lepidlo na dřevo odolné proti povětrnostním vlivům 250, 6d x 2 “pozinkované hřebíky
1, 2 ′ x 4 ′ list 1/4 ″ tlusté lauanské překližky Volitelné: galon vnější nebo latexové barvy (bílá nebo jakákoli)
světlá barva), vnější polyuretan nebo mořský lak
25, lišty # 8 x 1/2 ″, pozinkované, pohon Phillips č. 2,
plochá hlava s ostrým hrotem

Zde je několik poznámek o materiálech pro váš úl Langstroth:

 • Jasná borovice není příliš drahá, protože řezivo jde. Alternativně je uzlovitá borovice ještě levnější, ale možná budete muset objednat další materiál, pokud náhodný uzel naruší truhlářství dílů. Pro svůj úl Langstroth můžete také použít různé druhy dřeva. Cedr a cypřiš vytvářejí například krásné úly a s třešňovým úlem můžete opravdu mít chuť. Je to na tobě.

 • V závislosti na tom, kde ji koupíte, překližka někdy přichází jako 23/32 palce (spíše než 3/4 palce). Žádné obavy: Rozdíl je minimální a v každém případě bude překližka dobře sedět.

 • Existuje několik dalších spojovacích prostředků, než budete používat, protože pravděpodobně několik z nich ztratíte nebo ohnete. Je lepší mít po ruce pár doplňků a ušetřit si další cestu do železářství.