Webový design: Použijte hexadecimální barevný kód k přizpůsobení barev

Lisa Lopuck

Když zadáte barvy v kódu HTML nebo CSS ve webovém designu, nepoužíváte jejich čísla RGB. Místo toho použijete něco, co se nazývá a hexadecimální kód . Například obyčejná stará bílá je 255 255 255 v RGB, ale v hexadecimálním kódu je to #FFFFFF. V hexadecimálním kódu první dvě číslice definují červenou barvu, další dvě číslice definují zelenou a poslední dvě číslice definují modrou barvu systému RGB. Na příkladu #FFFFFF se první dvě číslice FF rovnají 255. Tato barva je tedy R = 255, G = 255 a B = 255. Všechny tři barvy při plném výkonu (255) vytvářejí bílou barvu.

Představte si, že navrhujete web pro společnost, která má několik firemních barev, které chtějí, abyste na celém webu používali. Často jsou tyto barvy specifikovány jako barvy PMS ( P antone M svědění S ystem). Jak tedy přejdete od PMS nebo RGB k hexadecimálním barevným kódům?Namísto použití superduperového dekodérového kruhu k převodu barevných hodnot do hexadecimálního kódu a naopak můžete kód načíst v Adobe Photoshopu a Adobe Fireworks. (Jinak opravdu potřebujete speciální hexadecimální kalkulačku, která existuje online!)

Zde je návod, jak pomocí aplikace Adobe Photoshop najít hexadecimální číslo vzorové barvy nebo známé barvy PMS nebo RGB:

 1. Spusťte Photoshop.

 2. Na liště nabídky zvolte Soubor → Otevřít.

  charakterové vlastnosti d & d

  Přejděte na obrázek, ze kterého chcete odebrat barvu, a otevřete ji.

  Pokud nemáte obrázek ke vzorkování a potřebujete pouze přeložit hodnotu barvy RGB nebo PMS, nemusíte soubor otevírat.

 3. Klikněte na políčko Barva popředí ve spodní části panelu Nástroje.

  Zobrazí se vyskakovací paleta s výběrem barev, který můžete použít, jak ukazuje následující obrázek. Uvědomte si také, že se váš kurzor změní v kapátko.

  image0.jpg

 4. Přesuňte kurzor na obrázek a klikněte na barvu, kterou chcete vzorkovat.

  Všimněte si hexadecimálních aktualizací načtených aktualizací v okně Výběr barvy.

  převod smíšených čísel na nesprávné zlomky
 5. Před ukončením kliknutím na tlačítko OK vyberte a zkopírujte hexadecimální kód v okně Výběr barvy a poté kód vložte do kódu CSS nebo do průvodce stylem.

 6. Chcete-li přeložit barvu PMS, postupujte takto:

  1. Klikněte na tlačítko Knihovny barev ve výběru barev.

  2. Rychle zadejte své číslo PMS, řekněme 375, aby se zobrazil barevný vzorník.

  3. Když v seznamu najdete ten správný, kliknutím na tlačítko Výběr se vrátíte do Výběr barev.

   Všimněte si, že se pro vaši barvu zobrazí hexadecimální kód; nyní jej můžete kopírovat a vkládat, jak chcete.

 7. Chcete-li přeložit barvu RGB, jednoduše zadejte hodnoty R, G a B do nástroje Color Picker a podle toho se podívejte na aktualizaci hexadecimálního čísla.