Webový marketing: Jak interpretovat sazby okamžitých odchodů v Google Analytics

John Arnold, Michael Becker, Marty Dickinson, Ian Lurie, Elizabeth Marsten

Weboví marketingoví pracovníci mohou dále měřit kvalitu návštěvy pomocí míra okamžitého opuštění. K okamžitému opuštění dojde, pokud někdo navštíví jednu stránku vašeho webu a poté odejde bez kliknutí na jiné stránky.V internetovém marketingu míra okamžitého opuštění může odkazovat na dvě různé věci. Jak se zde používá, míra okamžitého opuštění znamená počet lidí, kteří navštíví váš web, zobrazí jednu stránku a poté odejdou, aniž by klikli na jinou stránku. B unce sazba může také znamenat rychlost, jakou se e-maily odesílané do seznamu nikdy nedostanou k příjemci.Oba jsou správná použití termínu. Kdykoli v přehledu provozu uvidíte míru okamžitého opuštění, jedná se o míru okamžitého opuštění týkající se webové analýzy.

Údaje o míře okamžitého opuštění vám sdělují procento návštěvníků, kteří se odrazili od konkrétní stránky. Údaje o míře okamžitého opuštění najdete ve většině přehledů obsahu. Jako výchozí bod zvolte Obsah → Obsah webu.image0.jpg

Míra okamžitého opuštění je dalším způsobem, jak posoudit kvalitu návštěvy. Ukazuje vám to

  • Stránky, které lidi jen odhánějí  • Stránky, které přitahují návštěvníky dále na váš web

  • A co je nejdůležitější, problémy se vstupními stránkami

Jak analyzovat svou domovskou stránku

Míra okamžitého opuštění je skvělá statistika pro analýzu vaší domovské stránky. Pokud nemáte jednostránkový web, je pravděpodobné, že chcete co nejnižší míru okamžitého opuštění. Následující zpráva ukazuje, jak malé změny v obsahu a rozvržení domovské stránky mohou ovlivnit míru okamžitého opuštění.

image1.jpg

Když na svou domovskou stránku přidáte zajímavé položky, uvidíte, jaký účinek mají tyto příběhy na míru okamžitého opuštění. To vám zase řekne, co se vašemu publiku líbí nebo nelíbí, a může se z toho poučit.

Nepoužívejte míru okamžitého opuštění ve vakuu. Podívejte se na čas na webu a přemýšlejte o tom, co váš web dělá. Někdy je vysoká míra okamžitého opuštění v pořádku.

Máte-li například blog, mnoho čtenářů přejde z kanálu RSS nebo odkazu na jiném webu, něco si přečte a pak odejde. Čím více je váš web zaměřen na články, tím menší míra okamžitého opuštění může být důležitá.

Jak rozpoznat úzká místa a zmeškané příležitosti

Jednou z nejlepších věcí, které můžete s měřením kvality návštěvy udělat, je najít úzká místa nebo zmeškané příležitosti na vašem webu: konkrétně místa, kde spousta návštěvníků, kteří by se jinak mohli stát zákazníky, opustí kurz nebo z něj odejde.

Podívejte se na přehled obsahu, který zobrazuje seznam stránek s časem stráveným na každé stránce a mírou okamžitého opuštění.

image2.jpg

Viz položka 8? Má 93,73 procentní míru okamžitého opuštění. To není vždy špatné znamení. Pokud si mnoho čtenářů najde cestu na tuto stránku z jiných blogů, může si jednoduše přečíst a poté pokračovat.

Jakákoli první desítka na vašem webu, která vylučuje více než 90 procent návštěvníků, vás však pravděpodobně stojí některé cenné příležitosti. Ano, možná máte špatnou míru okamžitého opuštění, ale pokud o tom víte, můžete s tím něco udělat. Můžete například přidat další odkazy na jiné články nebo se podívat, zda něco na stránce návštěvníky odhání.