Jaké jsou rozměry fotbalového hřiště

Ačkoli jsou rozměry fotbalového hřiště stejné, od střední školy po NFL, každý stadion vypadá jinak. Je to proto, že po celé Americe má atmosféra uvnitř každého stadionu nebo architektonický charakter samotného stadionu tendenci být pro tento region jedinečná. Ale každé pole sdílí některé společné charakteristiky.

Fotbalové stadiony

Jak asi víte, a stadión je celá struktura nebo oblast, ve které se hrají fotbal a jiné hry: hřiště, stánky atd. Stadiony přicházejí ve všech tvarech a velikostech. Důležité je, že poskytují prostor pro 100 metrů dlouhé fotbalové hřiště.

Stadiony NFL a univerzity přicházejí ve dvou hlavních variantách: klenuté stadiony a venkovní stadiony. Klenuté stadiony jsou navrženy tak, aby hráči a fanoušci nemuseli čelit počasí; vždy mají střechu nad hlavou a týmy vždy hrají na umělém trávníku. Když už mluvíme o velkém fotbalu, oba typy stadionů mají obvykle 50 000 až 107 000 ječících fanoušků.jak dlouho benadryl vyprchá

Rozměry fotbalových hřišť

Neexistuje nic jako fotbalové hřiště. To, co vidíte na fotbalovém hřišti, ať už jste na hřišti nebo na tribunách:

 • Rozměry pole: Rozměry fotbalového hřiště se v průběhu let příliš nezměnily. Pole bylo od roku 1881 100 yardů dlouhé a 53 1/3 yardů široké. V roce 1912 byly dvě koncové zóny vytvořeny v hloubce 10 yardů a od té doby tak zůstaly. V důsledku toho se všechny fotbalové hry hrají na obdélníkovém hřišti o šířce 360 ​​stop a 160 stop.

 • Značky na poli: Po celém poli vidíte hromadu bílých čar. Každý řádek má zvláštní význam:

  Rozměry fotbalového hřiště

  • Koncové řádky: Řádky na každém konci pole.

  • Postranní čáry: Čáry podél každé strany pole.

  • Cílové čáry: Bránkové čáry jsou 10 yardů uvnitř a rovnoběžné s každou koncovou čarou.

  • Hřiště: Oblast ohraničená brankovými čarami a postranními čarami.

  • 50 yardová čára: Pole je na polovinu rozděleno 50-yardovou linkou, která se nachází uprostřed pole.

  • Koncové zóny: Dvě oblasti ohraničené brankovými čarami, koncovými čarami a postranními čarami.

 • Loděnice: Běh paralelně k brankovým čarám v intervalech 5 yardů a jsou označeny přes pole od postranní čáry k postranní čáře. Tyto řádky zastavují 8 palců od 6 stop vysokého okraje v NFL.

  Dráhové čáry dávají hráčům a fanouškům představu o tom, jak daleko musí tým posunout míč, aby zaznamenal první sestřel. Následně je pole očíslováno každých 10 yardů, počínaje brankovými čarami. Všechny tyto řádky a čísla jsou bílé.

 • Značky hash: Označte každou čáru yardu 70 stop, 9 palců od postranní čáry v NFL. Na středoškolských a vysokoškolských fotbalových hřištích jsou hash značky jen 60 stop od vedlejší koleje. Dvě sady značek hash (každý hash je dlouhý 1 yard) probíhají paralelně vedle sebe po celé délce pole a jsou od sebe vzdáleny přibližně 18 1/2 stopy.

 • Hráčské lavice: Šest stop za hranicí hřiště nebo 6 stop od postranní čáry je další přerušovaná bílá čára, která definuje prostor, ve kterém mohou stát pouze trenéři a náhradní hráči. O šest stop dále za touto přerušovanou bílou čarou začíná místo na lavičce. Tým se během hry shromažďuje v prostoru lavičky a sleduje, jak spoluhráči hrají nebo odpočívají na lavičkách. V této oblasti týmoví lékaři a trenéři vyšetřují také zraněné hráče.

 • Hrací plocha: Ve fotbale se používají dva typy povrchů - přírodní tráva a umělý trávník. Každý má své klady a zápory:

  stromectol přes pult
  • Přírodní tráva: Přírodní tráva je obecně podobná vašemu dvorku nebo jakémukoli outfieldu baseballu: je zelená, měkká a krásná, ale je třeba ji sekat, zalévat a vyměnit.

  • Umělý trávník: Některé umělé povrchy jsou vyrobeny ze syntetických nylonových vláken, která připomínají velmi krátké stébla trávy; jiné umělé povrchy mají pevně tkaná vlákna, která dodávají pocit polstrovaného koberce. Umělé povrchy se udržují levněji než přírodní tráva.

   Na mnoha stadionech je umělý povrch také tvrdší než přírodní tráva, protože je často položen přes cement, blacktop nebo špínu. A v extrémně horkých dnech si umělé povrchy udržují teplo, takže se den, který je 95 stupňů Fahrenheita, cítí jako den 100 stupňů.

 • Brankové tyče: Branková tyč slouží jako vodítko pro kickera, jehož cílem je plout míč vysoko mezi dvěma svislými tyčemi branky, což je čin, který se někdy nazývá rozdělení sloupků. Bránka stoupá ze zadní části koncové zóny.