Co dělat, když je váš počítač se systémem Windows 8 zamrzlý

Andy Rathbone

Windows 8 občas vypustí míč a zmizí někde, aby si sedl pod strom. Zbývá vám pohled na počítač, který se jen ohlíží zpět. Žádná kontrolka počítače nebliká. Zděšená kliknutí nic nedělají. Stisknutím každé klávesy na klávesnici nic neděláte, nebo ještě hůř, počítač začne pípat při každém stisknutí klávesy.Když se nic na obrazovce nepohybuje (kromě někdy ukazatele myši), počítač zamrzne. K vyřešení problému vyzkoušejte následující přístupy v následujícím pořadí: • Přístup 1: Stiskněte dvakrát Esc.

  Tato akce zřídka funguje, ale přesto ji zkuste. • Přístup 2: Stiskněte současně Ctrl, Alt a Delete a v zobrazené nabídce vyberte Spustit Správce úloh.

  Pokud budete mít štěstí, zobrazí se Správce úloh se zprávou, že objevila nereagující aplikaci. Správce úloh uvádí názvy aktuálně spuštěných programů, včetně těch, které neodpovídají. Na kartě Procesy klikněte na název programu, který způsobuje nepořádek, a poté klikněte na tlačítko Ukončit úlohu.

  Samozřejmě přijdete o veškerou neuloženou práci v tomto programu, ale měli byste na to být zvyklí. (Pokud jste náhodou narazili na kombinaci Ctrl + Alt + Odstranit, stisknutím klávesy Esc ukončete Správce úloh a vraťte se do Windows.)  Pokud to stále nefunguje, stiskněte znovu Ctrl + Alt + Delete a klikněte na ikonu Napájení v pravém dolním rohu obrazovky. Z rozbalovací nabídky vyberte možnost Restartovat a počítač se vypne a restartuje, doufejme, že se vrátí v lepší náladě.

 • Přístup 3: Pokud předchozí přístupy nefungují, vypněte počítač stisknutím tlačítka napájení. (Pokud to vyvolá pouze nabídku Vypnout počítač, zvolte Restartovat a počítač by se měl restartovat.)

 • Přístup 4: Pokud budete držet stisknuté tlačítko napájení počítače dostatečně dlouho (obvykle asi 4 až 5 sekund), nakonec přestane odolat a vypne se.

Další informace o systému Windows 8 a jeho funkcích najdete na webu Windows 8 F nebo figuríny , dostupný online.