Co je to bitcoin?

Ashley Watters, Abshier House

Bitcoin je zajímavá forma měny, která vznikla kvůli řešení ekonomických problémů souvisejících s centralizovanou měnou. Vzhledem k tomu, že bitcoiny nejsou fyzickou formou měny, může být trochu obtížné zabalit mozek tím, jak funguje. Je to opravdu docela jednoduché.co je bitcoinbílá pilulka s av

Bitcoiny je forma digitální měny, která byla založena během finanční krize v roce 2009. V září 2008 podala společnost Lehman Brothers návrh na největší bankrot v historii. Kolaps tohoto obra odstartoval globální finanční krizi. O několik měsíců později se zrodil bitcoin. Jako základní vysvětlení jsou bitcoiny internetovými penězi bez bank.

Jak bitcoiny fungují?

Na rozdíl od dolaru, eura, jenu a dalších forem centralizované měny je bitcoin klasifikován jako a Decentralizovaná měna . Standardní měny, které definují naši moderní ekonomiku, jsou centralizovány v bankách a kontrolovány vládou (což vede k označení centralizované měny). Neexistuje žádná banka ani ústřední orgán, který by bitcoiny řídil. Bitcoiny jsou kontrolovány sítí uživatelů, kteří kontrolují a ověřují peněžní transakce.Přestože se bitcoin zdá velmi odlišný od měnových forem, na které jste zvyklí, stále funguje stejně jako peníze, které lidé používají každý den. Dáš vaše bitcoiny někomu a oni vám zase dají zboží nebo služby. Sekačku můžete prodat svému sousedovi za bitcoin, stejně jako byste ji prodali za fyzickou měnu.

Jednou z obrovských výhod spojených s bitcoinem je skutečnost, že není centralizovaný a není založen na nativní měně. V současné době jsou vaše peníze kontrolovány zemí, ve které žijete.

kategorie těhotenství x léky

Pokud například žijete ve Spojených státech a chcete sekačku prodat někomu v Japonsku, nemůžete ji prodat za japonský jen, protože Spojené státy používají dolary. Bitcoin je ale celosvětová měna. Pokud někdo ve Spojených státech koupí něco od japonského prodejce a zaplatí bitcoinem, neexistuje žádný přepočítací koeficient, žádné bankovní zpoždění a žádný bankovní poplatek.Peníze jsou odesílány okamžitě a nejsou s nimi spojené žádné poplatky. Banka zavřená? Bankovní hodiny jsou u bitcoinů irelevantní, protože neexistuje žádná banka, která by vaše peníze ovládala. Když eliminujeme banky a dokážeme poslat jedinou formu platby bez ohledu na geografické umístění, skutečně vytvoříme globální ekonomiku.

Poté, co nakoupíte své zboží nebo služby pomocí bitcoinu, máte hotovo. Provedli jste nákup a můžete vyrazit na cestu. Co se však stane po vaší transakci, je to, co skutečně odlišuje bitcoiny od centralizovaných měn.

Vaše transakce a všechny další bitcoinové transakce se zaznamenávají a zaznamenávají do tzv. Blockchainu. Blockchain je veřejně zaznamenávaná účetní kniha všech bitcoinových transakcí. V tomto okamžiku ostatní uživatelé bitcoinů, kteří jsou označováni jako horníci, ověřují každou transakci v blockchainu.

Anonymita bitcoinů

Existují určité obavy ohledně anonymity bitcoinů. Mnoho lidí původně věřilo, že jde o způsob platby za zboží nebo služby, které nelze spojit s jednotlivci. Nicméně, s soud s Rossem Ulbrichtem , to se ukázalo jako mylný předpoklad. Ulbricht byl zatčen za prodej drog a používání bitcoinů k transakcím.

Každá transakce je zaznamenána v blockchainu. Zatímco hlavním cílem sledování bitcoinových transakcí je zabránit padělání, je také předmětem veřejného záznamu podrobnosti o vašem obchodu. Pokud váš Bitcoinová adresa lze vysledovat, pak vaše transakce nejsou anonymní.

cena keytruda s pojištěním

Když horník ověří zadaný počet transakcí, dostane výplatu nově vytvořeným (nebo vyraženým) bitcoinem. Tento proces je způsob, jak bitcoiny zůstávají zabezpečené a jak se bitcoiny přidávají do oběhu. Tento proces funguje stejně jako Mincovna Spojených států používá k tisku peněz k přidání dolarů do oběhu. V současné době je v oběhu více než 16 milionů bitcoinů. Jak se do oběhu přidává více bitcoinů, snižuje se rychlost vytváření. Počet Očekává se, že bitcoiny v oběhu nikdy nepřesáhnou 21 milionů , kvůli tomuto zmenšujícímu se modelu vytvoření.

Je čas převést výplaty na bitcoiny? Možná ještě ne. Existuje několik maloobchodníků a webů, které přijímají bitcoiny (Overstock.com, Subway a Whole Foods jsou několik příkladů), ale většina firem se dosud nezaregistrovala.

Jedním z problémů bitcoinu, ve srovnání s jinými měnami, je to, že bitcoin stojí jen za to, co jsou lidé ochotni za něj zaplatit. Bitcoiny nejsou zálohovány jinými komoditami, jako je zlato, takže je známo, že hodnota bitcoinu značně kolísá. Na konci roku 2009 měl bitcoin hodnotu kolem pěti centů. Dnes se pohybuje mezi dvěma a třemi tisíci dolary. Debata stále zuří o tom, zda se bitcoin uchytí jako prominentní forma měny.