Co je Microsoft Office?

Autor: Faithe Wempen

Microsoft Office je sada aplikací pro obchodní produktivitu. A po je skupina aplikací, které jsou navrženy tak, aby dobře spolupracovaly a jsou navrženy kolem společného rozhraní. Nákup sady je levnější než nákup jednotlivých aplikací samostatně.Sada Microsoft Office 2013 přichází v několika různých edicích, každé s jinou kombinací aplikací. Tabulka shrnuje, které aplikace jsou k dispozici v jednotlivých edicích.drogy com vyhledávač pilulek
Edice Microsoft Office
Domácnost a student Domov a podnikání Profesionální Standardní (k dispozici pouze prostřednictvím multilicencí) Professional Plus (k dispozici pouze prostřednictvím svazku
Licencování)
Slovo X X X X X
Vynikat X X X X X
Powerpoint X X X X X
Jedna poznámka X X X X X
Výhled X X X X
Vydavatel X X X
Přístup X X
InfoPath X
Lync X

Některá vydání jsou k dispozici pouze prostřednictvím multilicence - to znamená, když společnost zakoupí hromadnou licenci, která umožňuje instalaci mnoha kopií softwaru. Například univerzita může nabídnout Office všem studentům a učitelům prostřednictvím multilicencí.

Existují také edice Office založené na předplatném, které se nazývají Microsoft Office 365; jsou k dispozici na základě ročního předplatného online.Zde je stručný popis každé aplikace:

 • Slovo: Textový procesor, který se používá pro textové dokumenty, jako jsou zprávy, poznámky a dopisy.

 • Vynikat: Tabulkový program, který se používá k organizaci a výpočtu číselných údajů, jako jsou rozpočty, výsledky prodeje a půjčky. • PowerPoint: Prezentační grafický program, který se používá k vytváření počítačových prezentací doprovázejících všechny typy veřejného projevu (prodejní hřiště, lekce, informační schůzky atd.).

 • Výhled: Program pro správu e-mailů a osobních údajů, který se používá k odesílání a přijímání e-mailů, plánování schůzek, sledování seznamů úkolů a ukládání kontaktních informací.

 • Přístup: Systém pro správu databází, který se používá k ukládání a organizaci strukturovaných dat, jako jsou zásoby a osobní informace a objednávky zákazníků.

 • Vydavatel: Program pro publikování na ploše, který umožňuje vytvářet dokumenty se složitějšími rozvrženími stránek než Word, jako jsou brožury a zpravodaje.

  černá a žlutá tobolka
 • Jedna poznámka: Program na organizování poznámek, který vám umožňuje ukládat a kombinovat data z mnoha různých zdrojů, jako byste to dělali s kartonovou složkou nebo zásuvkou kartotéky.

 • InfoPath: Aplikace pro vytváření, distribuci a vyplňování elektronických formulářů.

 • Lync: Aplikace pro zasílání rychlých zpráv, kterou lze použít s určitými typy serverů.

Kromě úplných aplikací nabízí Microsoft také zjednodušené online verze některých aplikací (Word, Excel, PowerPoint a OneNote). Chcete-li k nim získat přístup, přihlaste se OneDrive pomocí svého Microsoft ID a poté klikněte na tlačítko Vytvořit a vyberte typ dokumentu, který chcete vytvořit. Případně kliknutím na jeden ze svých stávajících souborů uložených na OneDrive jej otevřete ve webové verzi své nativní aplikace.