Co je kabinet prezidenta?

Autor: Kirk Bailey

může amoxicilin vyléčit kvasinkovou infekci

Prezidentský kabinet se skládá z hlavních jmenovaných úředníků útvarů výkonné moci federální vlády Spojených států. Kabinet se schází každý týden, aby radil prezidentovi v otázkách souvisejících s povinnostmi příslušných útvarů.

The Skříň tradičně zahrnuje viceprezidenta a vedoucí 15 výkonných útvarů: zemědělství, obchodu, obrany, školství, energetiky, zdravotnictví a sociálních služeb, vnitřní bezpečnosti, bydlení a rozvoje měst, vnitra, spravedlnosti (generální prokurátor), práce, státu, dopravy , Ministerstvo financí a záležitosti veteránů.Kabinetu mají i další úředníci, včetně náčelníka štábu Bílého domu; velvyslanec Spojených států při OSN, správce Agentury pro ochranu životního prostředí; ředitel Úřadu pro správu a rozpočet; předseda Rady ekonomických poradců; správce správy malých podniků; a americký obchodní zástupce.

Jak jsou vybíráni členové kabinetu?

Důstojníky kabinetu nominuje prezident a většinou hlasů je potvrzuje Senát USA. Každý úředník obdrží titul tajemníka, kromě generálního prokurátora, který vede ministerstvo spravedlnosti. Členové kabinetu slouží k potěšení prezidenta a mohou být kdykoli odvoláni. Traduje se, že tajemníci kabinetu rezignují, když se ujme funkce nový prezident.

Prezident může vybrat potenciální kandidáty z jakékoli oblasti amerického života - podnikání, vzdělávání, armády nebo těch, kteří již jsou ve státní službě. Doložka o zákazu činnosti podle ústavy USA však stanoví, že žádná osoba, která zastává jakýkoli úřad ve Spojených státech, nebude během svého působení ve funkci členem žádné z komor. To brání jakémukoli sedícímu členovi Kongresu sloužit v kabinetu, pokud rezignuje z Kongresu.

Jaká je historie kabinetu?

Historie kabinetu sahá až k prvnímu americkému prezidentovi Georgovi Washingtonu, který svolal schůzky ministra zahraničí, ministra financí, ministra války a generálního prokurátora, aby mu poskytli rady v otázkách. James Madison popsal tato setkání jako prezidentův kabinet a přezdívka se zasekla. Americká ústava však kabinet nezmiňuje, ale několik ustanovení se týká hlavních úředníků výkonných útvarů.

Ústava v článku II oddílu 2 opravňuje prezidenta jmenovat velvyslance, další veřejné ministry a konzuly […]. Kromě toho může předseda požadovat písemné stanovisko hlavního úředníka v každém z výkonných útvarů k jakémukoli tématu týkajícímu se povinností jejich příslušných úřadů [.] Tato ustanovení společně dávají prezidentovi nezbytnou pravomoc jmenovat úředníky výkonného oddělení a vyžadovat jejich rady v důležitých politických záležitostech.

Jaké je pořadí prezidentského nástupnictví?

Kabinet má zásadní význam pro prezidentskou linii nástupnictví, která určuje pořadí, v němž úředníci uspějí v prezidentském úřadu po smrti nebo rezignaci prezidenta. Viceprezident předává objednávku, následuje Mluvčí domu , pak prezident pro tempore Senátu. Důstojníci kabinetu uspěli v prezidentském úřadu v tomto pořadí:

 • Státní tajemník, ministerstvo zahraničí

 • Tajemník ministerstva financí, ministerstvo financí

 • Ministr obrany, ministerstvo obrany

 • Generální prokurátor, ministerstvo spravedlnosti

 • Tajemník vnitra, ministerstvo vnitra

 • Tajemník zemědělství, ministerstvo zemědělství

 • Sekretář obchodu, ministerstvo obchodu

 • Ministr práce, ministerstvo práce

 • Tajemník zdravotnictví a sociálních služeb, ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb

 • Tajemník pro bydlení a rozvoj, ministerstvo bydlení a rozvoje měst

  bílá pilulka 511
 • Tajemník dopravy, ministerstvo dopravy

 • Tajemník energetiky, ministerstvo energetiky

 • Tajemník školství, ministerstvo školství

 • Tajemník pro záležitosti veteránů, ministerstvo pro záležitosti veteránů

 • Tajemník vnitřní bezpečnosti, ministerstvo vnitřní bezpečnosti