Co je UBER?

Autor: Kacey Kroh, Abshier House, Abshier House

UBER je aplikace pro chytré telefony pro spolujízdu, která předem vypočítá jízdné, odhadne čas příjezdu a nabídne možnost rozdělit náklady na další jezdce; to vše při pohodlném nabíjení vaší kreditní nebo debetní karty po dokončení jízdy.

melatonin 5 mg vedlejší účinky

Přestože je UBER svěží a stává se populárním způsobem levného cestování po městě, koncept spolujízdy není nový. Taxíky v zásadě využívají tento koncept po celá desetiletí. To, co UBER nabízí, ale většina běžných taxislužeb není, je technologie.Místo toho, abyste si museli vyzvednout taxík, aby vás vyzvedli, a neznáte přesnou cenu, nyní můžete snadno vybrat cíl a řidiče z libovolného smartphonu a můžete vyrazit. Už nebudete muset nosit hotovost za tipy nebo umožňovat cizím osobám manipulovat s vaší kreditní kartou. Každá jízda je bezpečná a společnost UBER podniká výjimečné kroky, aby pomohla udržet osobní údaje svých zákazníků v bezpečí.

I když máte přístup UBER jízdu z webu nelze zahájit, dokud si mobilní aplikaci nestáhnete do svého smartphonu. Dobrá zpráva! Aplikace UBER je k dispozici na všech platformách chytrých telefonů - to zahrnuje Android, Blackberry, Fire Phone, iOS a dokonce i Microsoft Windows Phone.

[Kredit: Obrázek s laskavým svolením Uber.]Kredit: Obrázek s laskavým svolením Uber.

Kromě kariéry UBER a údajů o vašem osobním účtu poskytuje web také centrum nápovědy pro lidi, kteří potřebují další pomoc s nastavením a používáním mobilní aplikace UBER.

Jak používat UBER

Abyste mohli používat UBER, musíte si nejprve stáhnout a nainstalovat aplikaci z App Store umístěného na vašem mobilním zařízení. Po spuštění nově nainstalované aplikace ze zařízení postupujte podle těchto jednoduchých kroků, abyste úspěšně dokončili svou první jízdu s ovladačem UBER:

 1. Založte si nový účet UBER, včetně údajů o kreditní nebo debetní kartě.

 2. Na domovské obrazovce aplikace se zobrazí mapa; vyberte svou aktuální polohu pro vyzvednutí.

 3. Ve spodní části domovské obrazovky se zobrazí seznam možností automobilu. Požádejte o příslušnou možnost a počkejte, až místní ovladač přijme.

 4. Pokud se rozhodnete použít tento ovladač, zadejte cílovou adresu a klepněte na Pokračovat.

 5. Zobrazte cenu, ETA a trasu a klepněte na Přijmout.

 6. Kvůli vaší bezpečnosti až poté, co vás řidič vyzvedne, aplikace UBER ukáže řidiči váš cíl.

 7. Když jste na trase, aplikace UBER vás požádá o zpětnou vazbu od řidiče a po dokončení vám naúčtuje platbu z vaší kreditní / debetní karty.

Vaše první jízda s UBER by nyní měla být hotová. Je to tak snadné!

Při výběru možnosti automobilu některé stojí více než jiné. Například řidič UBER X by kvůli typu automobilu stál méně než řidič UBER Black. Před dokončením jízdy si uvědomte své možnosti.

Jak se stát řidičem UBER

Pokud jste se rozhodli, že se chcete stát nezávislým dodavatelem společnosti UBER jako jeden z jejích řidičů, musíte nejprve určit, na jaké řidiče UBER se budete vy a vaše auto kvalifikovat. Následující seznam vysvětluje typy řidičů a to, které vozy jsou způsobilé pro každou klasifikaci:

 • UBER X - Economy 4 cestující (včetně řidiče)

 • UBER XL - Velká auta, dodávky nebo SUV 6 cestujících (včetně řidiče)

 • UBER Plus / výběr - Evropská třída

 • Pool UBER - UBER XL, který zahrnuje rozdělení nákladů s dalšími jezdci.

 • UBER Black - Nejdražší a nejdražší dostupný doplněk, často luxusní SUV nebo luxusní sedan, který byl komerčně pojištěn jako livrej.

Poté, co určíte typ svého vozu, budete muset zjistit, zda se kvalifikujete jako řidič. Při podpisu jsou v kontaktu UBER zahrnuty následující podmínky:

 • Vůz nesmí být starší než 10 let (automobily vyrobené před rokem 2005).

 • Vůz musí mít pojištění, které je určeno pro komerční použití, nikoli pro bydlení.

  pomáhá benadryl při bolestech hlavy
 • Musíte mít čistý záznam o jízdě.

 • Kvůli možným alergiím cestujících nesmí vůz NIKDY přepravovat žádné zvíře ani NIKDY kouřit dovnitř.

 • Vůz musí vždy zůstat čistý, udržovaný a legální na ulici.

 • Řidič nemůže přijmout cestující pod vlivem jakékoli regulované látky.

Pokud si myslíte, že máte kvalifikaci, můžete snadno požádat o řidiče z mobilní aplikace i z webu.

Pokud se rozhodnete stát se nezávislým dodavatelem prostřednictvím společnosti UBER, uvědomte si, že jste plně zodpovědní za své vlastní federální a státní daně, stejně jako za vaše zdravotní pojištění, sociální zabezpečení, zdravotní pojištění a penzijní fond.

Nahoře nikl strýčka Sama a tlumí tě to k smrti; UBER si nejprve vezme 20% provizi! UBER je vhodnější v nejlepším případě jako doplňkový příjem a není ve skutečnosti určen pro lidi, kteří hledají práci z domova nebo rychle zbohatnou.