Kde je editor jazyka v aplikaci Excel 2013?

Greg Harvey

Kam sakra nalepili tento editor jazyka, o kterém jste už tolik slyšeli? Ve skutečnosti je editor jazyka Visual Basic v aplikaci Excel 2013 vždy připraven pokročit pokaždé, když stisknete Alt + F11 nebo kliknete na příkazové tlačítko jazyka na kartě Vývojář nebo stisknete Alt + LV, když se tato volitelná karta zobrazí na pásu karet.

[Kredit: © iStockphoto.com / Ridofranz]Kredit: © iStockphoto.com / Ridofranz

Karta Vývojář není jednou z trvalých karet na pásu karet aplikace Excel. Pokud váš pás karet nemá kartu Vývojář, znamená to jen, že jste jej na pás karet ještě nepřidali, což byste při práci s makry určitě chtěli udělat.Chcete-li přidat kartu Vývojář, zaškrtněte políčko Vývojář v seznamu Hlavní karty na kartě Přizpůsobit pás karet v dialogovém okně Možnosti aplikace Excel (Alt + FTC) a vyberte ji.

h 114 pouliční hodnota pilulky

Obrázek ukazuje uspořádání typických komponent v editoru jazyka po prvním otevření jeho okna a otevření nového listu modulu. Jak vidíte, toto okno obsahuje vlastní lištu nabídek (s několika dalšími nabídkami, než používá běžné okno aplikace Excel).

image1.jpg

Pod pruhem nabídky najdete standardní panel nástrojů Editoru jazyka Visual Basic. Tento panel nástrojů obsahuje řadu tlačítek, která můžete použít při vytváření a úpravách kódu VBA.

image2.jpg

Pod panelem nástrojů Standardní v editoru jazyka najdete řadu kachlových oken různých velikostí a tvarů. Mějte na paměti, že se jedná o výchozí okna. Nejsou to jediná okna, která můžete otevřít v editoru jazyka (jako by to nebylo dostatečně přeplněné a matoucí), ani to není jediný způsob, jak je lze uspořádat.

Dvě nejdůležitější okna (přinejmenším při prvním použití editoru jazyka Visual Basic) jsou okno Průzkumník projektu a okno Kód. Okno Průzkumník projektu, které se nachází v bezprostřední levé části okna Kód, zobrazuje všechny projekty, které máte otevřené v editoru jazyka, a umožňuje vám snadno procházet jejich různé části.

Všimněte si, že ve VBA, a projekt se skládá ze všech formulářů kódu a uživatele, které patří do konkrétního sešitu, spolu s listy samotného sešitu.

k čemu se tizanidin používá

Makra, která zaznamenáte v sešitu, stejně jako všechna, která pro něj napíšete v editoru jazyka, se zaznamenají na listy modulů, ke kterým jsou přiřazeny obecné názvy, například Module1, Module2 atd.

Skutečné řádky programovacího kódu VBA pro makro, které jsou uloženy na listu konkrétního modulu, se zobrazí v okně Kód, když vyberete jeho modul v okně Průzkumník projektu. (Okno Kód se zobrazí v pravé části okna Průzkumník projektu.)

Chcete-li otevřít modul v okně Kód, poklepejte na jeho ikonu v Průzkumníku projektu nebo klepněte pravým tlačítkem na ikonu modulu a poté vyberte Zobrazit kód v horní části místní nabídky.

Pokud chcete přejmenovat modul ve svém projektu VBA na něco trochu popisnějšího než Module1, Module2 atd., Můžete to udělat v okně Vlastnosti, které se zobrazí bezprostředně pod Průzkumníkem projektu. Jednoduše klikněte a přetáhněte název (například Module1 nebo Module2), který se zobrazí za štítkem (Název) na kartě Abecední v okně Vlastnosti, a před stisknutím klávesy Enter jej nahraďte popisnějším názvem.

Při přejmenování modulu nezapomeňte, že musíte použít stejné pokyny pro pojmenování jako při pojmenování názvu rozsahu v listu: Název modulu začněte písmenem abecedy a mezi slova nedávejte mezery. (Místo toho použijte podtržení.)

Nechal vás tento pohled na programování v Excelu touhu po dalších informacích a poznatcích o populárním tabulkovém programu Microsoftu? Můžete si zdarma vyzkoušet jakoukoli z těchto možností Pro figuríny eLearningové kurzy. Vyberte si svůj kurz (možná vás bude zajímat více od Excel 2013 ), vyplňte rychlou registraci a poté vyzkoušejte eLearning! knoflík. Budete na správném místě a získáte důvěryhodnější know-how: Plná verze je k dispozici také na Excel 2013 .