Možnosti Wi-Fi pro počítače Apple: Time Capsule a AirPort

Arnold Reinhold

Když přepnete z PC na Mac, nemusíte vypínat síťová zařízení. Váš Mac se připojí k vašemu aktuálnímu internetu a bezdrátovému zařízení. Ale pro budoucí potřebu budete možná chtít vědět o nabídce zařízení Wi-Fi od společnosti Apple. Nabízejí několik funkcí, které nejsou ve světě počítačů k dispozici.Time Capsule Wi-Fi

Apple Time Capsule kombinuje základnovou stanici Wi-Fi a 1TB nebo 2TB záložní pevný disk. Wi-Fi propojuje počítače a další zařízení ve vaší domácnosti nebo kanceláři bez vedení. Tyto počítače, počítače PC a Mac, mají přístup k pevnému disku Time Capsule prostřednictvím bezdrátové sítě. Macy mohou také použít Time Capsule k automatickému zálohování pomocí zálohovacího softwaru Apple Time Machine.Při normální instalaci spustíte ethernetový kabel ze zadní části Time Capsule do vašeho vysokorychlostního modemu připojeného k internetu: kabel, DSL nebo satelit. Pokud jste ve škole nebo v kanceláři, která má přímé připojení k internetu, zapojte do něj ethernetový kabel.

zelený fotbal xanax mg
[Kredit: Foto s laskavým svolením Apple, Inc.]Kredit: Foto s laskavým svolením Apple, Inc.

Time Capsule přichází s těmito funkcemi: • Podpora všech standardů Wi-Fi: Time Capsule podporuje všechny aktuální standardy Wi-Fi, včetně standardů 802.11a, b, ga an. Proto by měl fungovat téměř s jakýmkoli počítačem vybaveným Wi-Fi a dalšími zařízeními Wi-Fi, jako jsou iPhone a Apple TV.

  hrudka hematomu nezmizí
 • Dvě frekvenční pásma: Time Capsule pracuje na obou frekvenčních pásmech Wi-Fi, 2,4 a 5 GHz, současně pro maximální dosah a výkon.

 • Široká podpora bezpečnostních standardů: Bezpečnostní standardy v zásadě zabraňují komukoli zaparkovanému na ulici nebo sousedovi, aby skočil do vaší sítě a použil váš přístup k internetu. Time Capsule podporuje všechny bezpečnostní standardy Wi-Fi - WEP, WPA, WPA2, 802.11X, Radius atd. - a obsahuje bránu firewall. • Rodičovská kontrola: Můžete nastavit přípustné časy pro přístup pro každý autorizovaný počítač, což je skvělé pro omezení přístupu dětí.

 • Ještě více portů: Time Capsule neposkytuje pouze vysokorychlostní internet k jakémukoli zařízení Wi-Fi v dosahu - což je mimochodem asi 50 metrů, i když se vaše záběry mohou lišit. V zadní části má tři místní ethernetové porty, takže můžete připojit počítače, které nemají schopnost Wi-Fi, nebo pokud dáváte přednost vyšší rychlosti a zabezpečení kabelového připojení. Má také port USB 2.0, který vám umožní připojit tiskárnu, kterou může sdílet vaše síť. Alternativně můžete připojit druhý pevný disk USB a poté jej sdílet v síti.

Co je to? Ty chceš oba tiskárna a pevný disk? Nebuďte tak chamtiví. Dobře, dobře. Musíte si však pořídit rozbočovač USB 2.0. Je to levné a pak můžete mít více tiskáren a více pevných disků. Jděte divoce

Time Capsule je stylizovaný jako Mac mini. Je to čtverec 7,7 palce (197 mm) (stejný jako mini), váží 0,753 kg a běží na 100–240 V střídavého proudu - není nutná žádná samostatná napájecí kostka.

Základní stanice AirPort Extreme Wi-Fi

AirPort Extreme je v podstatě Time Capsule bez vestavěného pevného disku. Při dodání poskytuje AirPort Extreme stejné služby základnové stanice Wi-Fi jako Time Capsule a na zadní straně má stejnou sadu konektorů, včetně portu USB pro tiskárnu nebo pevný disk. Přidejte velký pevný disk a získáte zálohovací funkce Time Capsule, ale s více krabicemi a kabely.

AirPort Extreme má také styl jako Mac mini. Jeho stopa je 6,5 palce (165 mm) čtvereční a váží 0,663 kg. Dodává se s napájecím adaptérem, ale běží na 12 VDC, takže si můžete dát jeden do auta a provozovat síť Wi-Fi na příštím geek pikniku.

AirPort Express, relé Wi-Fi

AirPort Express je menší a jednodušší než AirPort Extreme. AirPort Express vypadá jako napájecí zdroj pro notebook Apple. Má dokonce stejný odnímatelný napájecí konektor hlavy kachny.

wellbutrin sr vs xl
[Kredit: Foto s laskavým svolením Apple, Inc.]Kredit: Foto s laskavým svolením Apple, Inc.

Ačkoli AirPort Express může fungovat jako základnová stanice Wi-Fi pro sdílení internetového připojení, je určen spíše k tomu, aby sloužil jako relé a zvukové rozhraní, takže můžete posílat hudbu z iTunes do vašeho systému domácí zábavy. Podporuje standardy 802.11ba g rychlosti signalizace.

AirPort Express má pouze čtyři připojení:

 • Síťová zástrčka do zásuvky (stačí ji zapojit do jakékoli zásuvky)

 • Ethernetový port

 • Port USB 2.0

  jak se píše seroquel
 • Kombinovaný optický digitální zvukový výstup / výstup pro sluchátka - 3,5 mm minijack

Port USB podporuje sdílenou tiskárnu. Zvukový port se může připojit k vašemu stereu. Potřebujete pouze 3,5 mm stereofonní telefonní adaptér typu plug-to-RCA. Jeden můžete získat v Apple Store nebo v místním Radio Shack. Pokud máte více než jeden zvukový systém, můžete nainstalovat více jednotek AirPort Express.

AirPort Express můžete zabalit do kufru a použít jej k vytvoření sítě Wi-Fi ve vašem hotelu, pokud má hotel pouze kabelové připojení k internetu.