Panel ovládacích tlačítek Windows 8 a jeho skryté zkratky

Andy Rathbone

Lišta Charms je jednoduše nabídka, jedna z milionu ve Windows 8. Ale marketingové oddělení Microsoftu, dychtivé dát vašemu počítači trochu lidskosti, to nazývá Bar kouzel .image0.jpgPět ikon panelu Charms, nebo kouzla, seznam věcí, které můžete dělat s aktuálně zobrazenou obrazovkou. Například, když se díváte na web, který chcete, aby přítel viděl, načtěte lištu Charms, zvolte Sdílet a vyberte přítele, který by jej měl vidět. Vypnuto jde do očí vašeho přítele.

Bar Charms lze vyvolat z kdekoli v systému Windows 8, ať už jste na úvodní obrazovce, ploše systému Windows, a dokonce i v rámci aplikací a programů pro stolní počítače.mohu užívat ibuprofen s gabapentinem?

Bez ohledu na to, s jakou částí systému Windows 8 pracujete, můžete panel Charms vyvolat pomocí myši, klávesnice nebo dotykové obrazovky podle následujících pokynů:

 • Myš: Namiřte na pravý horní nebo dolní roh.

 • Klávesnice: Stiskněte klávesu Windows + C. • Dotyková obrazovka: Posuňte prst dovnitř od pravého okraje obrazovky.

  cerenia dávka pro psy

Když se objeví lišta Charms, která se táhne podél pravého okraje obrazovky, obsahuje pět ikon, na které můžete kliknout nebo se jich dotknout. Každá ikona funguje takto:

 • Vyhledávání: Vyberte toto a systém Windows předpokládá, že chcete prohledávat to, co se aktuálně zobrazuje na obrazovce. Chcete-li rozšířit vyhledávání, vyberte jedno z dalších umístění vyhledávání: Aplikace, Nastavení nebo Soubory.

 • Podíl: Tím se načtou možnosti sdílení toho, co je aktuálně na vaší obrazovce. Například při prohlížení webové stránky můžete kliknutím na tlačítko Sdílet vybrat možnost Pošta a poslat e-mailem odkaz na stránku příteli.

 • Start: Tím se jednoduše vrátíte zpět na úvodní obrazovku. Klávesa Windows na vaší klávesnici nebo tabletu vás tam také šlehá.

 • Zařízení: Zvolte tuto možnost, chcete-li odeslat informace o aktuální obrazovce do jiného zařízení, například do tiskárny, druhého monitoru nebo třeba do telefonu. (Možnost Zařízení uvádí pouze zařízení, která jsou aktuálně připojena k vašemu počítači a jsou schopna přijímat informace na obrazovce.)

  isosorbide mononitrate brand name
 • Nastavení: To vám umožní rychle vyladit šest hlavních nastavení vašeho počítače: WiFi / síť, hlasitost, obrazovka, oznámení, napájení a klávesnice / jazyk. Nedostatek? Poté vyberte slova Změnit nastavení počítače ve spodní části a otevřete mini-ovládací panel Úvodní obrazovky.

Klepněte na ikonu lišty Charms a Windows vám naznačí její účel. Například klepnutím na ikonu Obrazovka v podokně Nastavení na tabletu se zobrazí posuvná lišta pro nastavení jasu obrazovky. Na posuvné liště sedí ikona zámku, která brání rotaci obrazovky, což je užitečné při čtení elektronických knih.

Následuje několik klávesových zkratek, kterými lze obejít lištu Charms a přejít přímo k jedné z jejích ikon.

Klávesové zkratky panelu Charms Bar
Udělat toto . . . . . . Stiskněte toto
Otevřete lištu Charms Windows + C
Vyhledejte aplikace, soubory nebo nastavení Windows + Q
Sdílejte, co vidíte na obrazovce Windows + H
Vraťte se na úvodní obrazovku Klíč Windows
Interakce s připojenými zařízeními Windows + K.
Změnit nastavení Windows + I

Další informace o systému Windows 8 a jeho funkcích najdete na webu Windows 8 F nebo figuríny , dostupný online.

Díky letmému pohledu na panel ovládacích tlačítek Windows 8 jste toužili po dalších informacích a poznatcích o osobním operačním systému společnosti Microsoft? Můžete si vyzkoušet jízdu na kterémkoli z Pro figuríny eLearningové kurzy. Vyberte si svůj kurz (možná vás bude zajímat více od Windows 8 ), vyplňte rychlou registraci a poté vyzkoušejte eLearning! knoflík. Budete na správném místě a získáte důvěryhodnější know-how: Plná verze je k dispozici také na Windows 8 .