Centrum zabezpečení systému Windows XP

Woody Leonhard

Část reference Windows All-in-One Desk pro figurky Cheat SheetCentrum zabezpečení systému Windows XP najdete v temném rohu infrastruktury systému Windows: Zvolte Start → Všechny programy → Příslušenství → Systémové nástroje → Centrum zabezpečení. Zde zobrazené Centrum zabezpečení Windows je tvořeno branami firewall, automatickými aktualizacemi a antivirovou ochranou - nastavení zaměřená na zabránění napadení počítače padouchy.image0.jpg

  1. Brána firewall systému Windows je zodpovědná za podivnější chování systému Windows XP než všechny ostatní hnisavé problémy dohromady. Pokud se nemůžete připojit k počítači nebo z něj, na chvíli bránu firewall deaktivujte. Váš systém bude zranitelný po dobu několika minut - ale můžete si ušetřit hodiny (nebo dny!) Bolesti hlavy při pokusu o vyřešení problému.  2. Společnost Microsoft opravdu chce, abyste automaticky stahovali a instalovali opravy systému Windows. Důvěřujete společnosti, vzhledem k jejímu úspěchu? Získejte všechna fakta - nejen Party Line.

  3. Centrum zabezpečení Windows je proslulé tím, že neuznává dokonale legitimní antivirové programy. Pokud Windows neidentifikuje váš program AV, netrapte se. Zhasněte červené světlo - a pamatujte, že Microsoft pracuje na vlastních antivirových produktech, které se budou prodávat.